Ana Sayfa / Basında Biz

Novofil ve Kobelco, Vega Makina ile Sanayicinin Çözüm Ortağı Oluyor

Novofil ve Kobelco, Vega Makina ile Sanayicinin Çözüm Ortağı Oluyor

Tüm sektörlerde faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarına kaynak teknolojileri tedariki sağlayan Vega Makina, uzun yıllardır Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği İtalyan “Novofil” ve Japon “Kobelco” markasıyla iç pazarda olmayan ürün çeşitlerini sanayiciyle buluşturuyor. Geçtiğimiz yıl Novofil’in 120 ton, Kobelco’nun 80 ton ürün satışını gerçekleştiren Vega Makina, 2024 yılında kullanıcıya teknik olarak avantaj sağlayacak ürünlerin geliştirilmesi konusunda da her iki marka özelinde çalışmalarını gerçekleştirip pazara sunmaya hazırlanıyor.

Ürün gamında yer alan kaynak ve kesme makineleri, lazer kaynak makineleri, kaynak jeneratörleri, kaynak telleri, sert lehim telleri ve kaynak sarf malzemeleriyle Türkiye sanayisine hizmet veren Vega Makina, distribütörlüğünü üstlendiği markalarla da üstün özelliklere sahip ürün gamı sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda 10 yılı aşkın süredir Novofil, dokuz yılı aşkın süredir de Kobelco’nun Türkiye distribütörlüğünü yapan Vega Makina, bu markalara ait ürünlerin daha çok kullanıcıya ulaşması adına bir yıl önce başlattığı demo ve tanıtım günlerini 2024 yılında da sürdürecek.

Novofil ve Kobelco markalı ürünler için Vega Makina’nın 2024 hedefi 370 tonluk satış

Alaşımsız ve hafif alaşımlı kaynak telleri üreten Novofil ile yüksek kalitede özlü kaynak telleri üreten Kobelco’nun Türkiye’deki etkinliğinin yüksek olduğunu söyleyen Vega Makina Genel Müdürü Serdar Selim Zengin, “Novofil ürünlerinin Türkiye pazarında bilinirliği ve kullanım miktarları her geçen yıl daha da artıyor. Bu başarının altında ürün niteliği, kalite standartlarının devamlılığı ve üretim metotlarının çeşitliliği ile birlikte firmanın Türkiye pazarına vermiş olduğu önem yatıyor. Yüksek mukavemetin arzu edildiği, genellikle ince taneli yapı çeliklerinin kaynağında yoğun olarak kullanılan bu ürünlerin 2023 satış miktarında 120 tona ulaşırken 2024 yılı satışında ise 250 ton hedefini belirledik. Kobelco tarafında da ülkemizde üretimi olmayan ürün çeşitlerini pazara sunarken bunlar ağırlıklı olarak çelik imalat ve montaj sanayinde iştigal eden firmalar tarafından tercih ediliyor. Nitekim Osmangazi ve 1915 Çanakkale köprüleri gibi ülkemizin önemli yatırımlarında da Kobelco’nun ürünleri kullanıldı. Kobelco markası özelinde 2023 yılı satışımız 80 ton olarak gerçekleşirken 2024 yılında satış hedefimizi 120 ton olarak belirledik” dedi.

Demo ve tanıtım günlerinde hem uygulamalı hem de teorik eğitimler bir arada

Novofil ve Kobelco’nun Türkiye pazarındaki kullanıcılara teknik avantaj sağlayacak ürünlerin geliştirilmesi konusunda yoğun çalışmalar yaptığını belirten Zengin, sözlerine şöyle devam etti: “Vega Makina olarak temel felsefemiz, ülkemizde üretilmeyen ürünleri kaynaklı imalat yapan sanayicilerimiz ile buluşturmak. Her iki markayla yürüttüğümüz distribütörlük de bu düşünceye paralel olarak devam ediyor. Bunu daha da ileri taşımak adına ürünlerle ilgili tüm potansiyel kullanıcılar ve ilgili sektörlere yoğun olarak demo ve tanıtım günleri düzenliyoruz. Bu etkinliklerimize üretici firmalarımızın yetkilileri de katılıp ürünlerin üstünlüklerini hem uygulamalı hem de teorik olarak kullanıcılara anlatıyor. 2023 yılında başlattığımız bu etkinlik dizisine bu yıl da yoğun olarak devam edip müşterilerimizin karar verme sürecine yardımcı olacağız.”

www.insaatyatirim.com

Paylaş: Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkedin'de paylaş Email gönder

Basında Biz :
  • Miller
  • Bluweld
  • Blulaser
  • Mosa
  • Kobelco
  • Novofil
  • Simaco

2006 - 2024 Vega Makina San. ve Tic. A.Ş.