Ana Sayfa / Basında Biz

Vega kendi markaları ve global iş birlikleriyle pazarda liderliği hedefledi

Vega kendi markaları ve global iş birlikleriyle pazarda liderliği hedefledi

Vega Makina Genel Müdürü Serdar Selim Zengin, tüm sektörlerdeki sanayi kuruluşlarına kaynak teknolojileri konusunda hizmet verdiklerini söyledi. Zengin, "Vega Makine olarak, müşterilerimizin ihtiyacına hızlı ve ekonomik çözümler üretiyoruz. Satışını yaptığımız ürün gruplarında pazarın yüzde 15'ine hâkim durumdayız. Orta vadede bu oranı yüzde 25 seviyesine çıkarıp pazarda liderliği almak istiyoruz" dedi.

Kaynak ve kesme makineleri, lazer kaynak makineleri, kaynak jeneratörleri, kaynak telleri, sert lehim telleri ve kaynak sarf malzemelerine yönelik satış, servis ve eğitimleri konularında hizmet sunan Vega Makina, en güncel ve yüksek teknolojiyle sanayi üretiminde çözümler sunuyor. Türkiye'nin mega projelerinde kullanılan Amerikan menşeli Miller ürünlerinin satışı ve satış sonrası servis hizmetlerinin sağlanmasını da yürüten firma, lazer kaynak teknolojisinde de öncü şirketler arasında bulunuyor. Satışım yaptığı ürün gruplarında pazarın yüzde 15'ine hâkim olan şirket, Türki Cumhuriyetlere gerçekleştirdiği ihracatını da daha fazla ülkeye ulaştırmayı hedefliyor.

Güçlü markalar Türk sanayisiyle buluşuyor

Türkiye'de imal edilmeyen özel kaynak sarf malzemelerin ithalatı ile başladıkları yolculuğa kaynak-lazer kaynak makmelerinin satışını da ekleyip geniş bir ürün gamına sahip olduklarım söyleyen Vega Makina Genel Müdürü Serdar Selim Zengin, "Miller Kaynak Makine ve Ekipmanları'nın Türkiye distribütörlüğünü almamız, şirketimiz için bir dönüm noktası oldu. O günden bu yana İtalya'dan MOSA kaynak jeneratörleri, SIMACO su pompaları, NOVOFIL hafif alaşımlı kaynak telleri, SALD FLUX sertlehim telleri ve dekapanları ile Japonya'dan KOBELCO özlü kaynak tellerini eklediğimiz ürün gamımızla tüm Türkiye'de hizmet veriyoruz. Bunu yaparken yine kendi markamız olan BLUWELD kaynak makinelerimiz ve sarf malzemelerimiz ve BLULASER lazer kaynak makinemiz ile imalatçı için çözüm sunup ülkemizin sanayisine değer katıyoruz" dedi.

Hedef, pazarda lider olmak

İlk günden bu yana kurdukları istikrar ve güvenin Vega'nın bugünkü güçlü konumuna erişmesini sağladığını ifade eden Zengin şunları söyledi: "Özellikle makine ve yedek parçası konusunda sağladığımız hızlı tedarik, en öne çıkan özellilerimizin başında geliyor. Bunun yanı sıra ihtiyaçları anında karşılamaya yardımcı olan yüksek stok miktarımız, Türkiye'nin her bölgesinde yaygın olan bayi ve servis ağımız ile tecrübeli satış ve teknik personelimiz yaptığımız işe verdiğimiz değerin de bir yansıması. Bu sebeple de satışını yaptığımız ürün gruplarında pazarın yüzde 15'ine hâkim durumdayız. Orta vadede bu oram yüzde 25 seviyesine çıkarıp pazarda liderliği almak istiyoruz."

Vega Makina Genel Müdürü Serdar Selim Zengin. "Büyüme hedefimiz, hem cirosal hem de karlılık anlamında yükseliş trendimizi devam ettirmek. Bunu da gerçekleştirebilmek adına hem ürün gamımıza yeni ürünler ekliyor hem de var olan ürünlerimizi yapay zeka teknolojisi ile destekleyip geliştiriyoruz. Bunun yanı sıra ülkemizde üretilmeyen ürünler üzerine de projelerimiz mevcut. Yurt dışındaki partnerlerimiz ile bu konu ile ilgili görüşmeleri gerçekleştiriyor ve yakın zamanda çalışmalara başlamayı planlıyoruz" açıklamasını yaptı.

www.ekonomim.com (Nasıl Bir Ekonomi 21 Şubat 2024)

Paylaş: Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkedin'de paylaş Email gönder

Basında Biz :
  • Miller
  • Bluweld
  • Blulaser
  • Mosa
  • Kobelco
  • Novofil
  • Simaco

2006 - 2024 Vega Makina San. ve Tic. A.Ş.