Ana Sayfa / Basında Biz

Vega Makina, Kaynak Teknolojilerinde Bugünle Gelecek Arasında Köprü Kuruyor

Vega Makina, Kaynak Teknolojilerinde Bugünle Gelecek Arasında Köprü Kuruyor

Türkiye’nin öncü firması olan Vega Makina, müşterilerin ihtiyacına hızlı ve ekonomik şekilde çözüm üretiyor.

Tüm sektörlerde yer alan sanayi kuruluşlarına kaynak teknolojileri konusunda hizmet veren ve geniş ürün gamı sayesinde Türkiye’nin öncü firması olan Vega Makina, müşterilerin ihtiyacına hızlı ve ekonomik şekilde çözüm üretiyor. Amerikan menşeli ‘Miller Kaynak Makineleri ve Ekipmanları’nın Türkiye distribütörlüğünün yanı sıra BLUWELD ve BLULASER markaları ile kaynak-lazer kaynak makinelerinin satışını da gerçekleştiren şirket, 2022 yılında cirosal olarak gerçekleştirdiği yüzde 150’lik büyümenin ardından 2023 yılında büyüme hedefini yüzde 100 olarak belirledi.

Ürün yelpazesinde bulunan kaynak ve kesme makineleri, lazer kaynak makineleri, kaynak jeneratörleri, kaynak telleri, sert lehim telleri ve kaynak sarf malzemelerine yönelik satış, servis ve eğitimleri konularında hizmet sunan Vega Makina, en güncel ve yüksek teknolojilerle sanayinin üretimine değer katıyor. Türkiye’nin mega projelerinde kullanılan Amerikan menşeli Miller ürünlerinin satışı ve satış sonrası servis hizmetlerinin sağlanmasını da yürüten Vega Makina, lazer kaynak teknolojisinde de öncü şirketler arasında bulunuyor. Satışını yaptığı ürün gruplarında pazarın yüzde 15’ine hakim olan şirket, 2022 yılında yüzde 150 büyüme gerçekleştirirken Türki Cumhuriyetlere gerçekleştirdiği ihracatını bu yılla birlikte daha fazla ülkeye ulaştırmayı hedefliyor.

Alanının en güçlü markaları Vega Makine ile Türk sanayisiyle buluşuyor

Türkiye’de imal edilmeyen özel kaynak sarf malzemelerin ithalatı ile başladıkları yolculuğa kaynak-lazer kaynak makinelerinin satışını da ekleyip geniş bir ürün gamına sahip olduklarını söyleyen Vega Makina Genel Müdürü Serdar Selim Zengin, “Miller Kaynak Makine ve Ekipmanları’nın Türkiye distribütörlüğünü almamız, şirketimiz için bir dönüm noktası oldu. O günden bu yana İtalya’dan MOSA kaynak jeneratörleri, SIMACO su pompaları, NOVOFIL hafif alaşımlı kaynak telleri, SALD FLUX sertlehim telleri ve dekapanları ile Japonya’dan KOBELCO özlü kaynak tellerini eklediğimiz ürün gamımızla tüm Türkiye’de hizmet veriyoruz. Bunu yaparken yine kendi markamız olan BLUWELD kaynak makinelerimiz ve sarf malzemelerimiz ve BLULASER lazer kaynak makinemiz ile imalatçı için çözüm sunup ülkemizin sanayisine değer katıyoruz” dedi.

Vega Makina’da hedef, ürün gruplarında yüzde 25 hakimiyet ile pazar liderliği

İlk günden bu yana kurdukları istikrar ve güvenin Vega’nın bugünkü güçlü konumuna erişmesini sağladığını ifade eden Zengin, sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle makine ve yedek parçası konusunda sağladığımız hızlı tedarik, en öne çıkan özelliklerimizin başında geliyor. Bunun yanı sıra ihtiyaçları anında karşılamaya yardımcı olan yüksek stok miktarımız, Türkiye’nin her bölgesinde yaygın olan bayi ve servis ağımız ile tecrübeli satış ve teknik personelimiz yaptığımız işe verdiğimiz değerin de bir yansıması. Bu sebeple de satışını yaptığımız ürün gruplarında pazarın yüzde 15’ine hakim durumdayız. Orta vadede bu oranı yüzde 25 seviyesine çıkarıp pazarda liderliğini almak istiyoruz.”

Türkiye’de üretilmeyen ürünlerin imalatı için Vega Makina’dan yatırım atağı

Vega Makina’nın 2022 yılını bir önceki yıla göre oldukça başarılı geçirdiğiniz ve cirosal anlamda yüzde 150 büyüdüğünü belirten Zengin, “Büyüme hedefimiz, hem cirosal hem de karlılık anlamında yükseliş trendimizi devam ettirmek. Bunu da gerçekleştirebilmek adına hem ürün gamımıza yeni ürünler ekliyor hem de var olan ürünlerimizi yapay zeka teknolojisi ile destekleyip geliştiriyoruz. Bunun yanı sıra ülkemizde üretilmeyen ürünler üzerine de projelerimiz mevcut. Yurt dışındaki partnerlerimiz ile bu konu ile ilgili görüşmeleri gerçekleştiriyor ve yakın zamanda çalışmalara başlamayı planlıyoruz” açıklamalarında bulundu.

www.subconturkey.com.tr

Paylaş: Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkedin'de paylaş Email gönder

Basında Biz :
  • Miller
  • Bluweld
  • Blulaser
  • Mosa
  • Kobelco
  • Novofil
  • Simaco

2006 - 2024 Vega Makina San. ve Tic. A.Ş.