Ana Sayfa / Basında Biz

Vega Makina, İş Süreçlerini Altı Kadar Hızlandırıyor

VEGA MAKİNA İŞ SÜREÇLERİNİ ALTI KATA KADAR HIZLANDIRIYOR

Vega Makina Genel Müdürü Serdar Selim Zengin, “Lazer kaynak makinalarının iş sürecindeki altı kata kadar hızlı kaynak yapabilme özelliği, işletmelerim verimliliğini artırırken zaman ve enerji tasarrufu da sağlıyor.” dedi.

Lazer kaynak teknolojisinin Türkiye’deki bilinirliği ve kullanım oranı son iki yılda hızla artış gösteriyor. European Welding Society (EWA) verilerine göre Türkiye’de kaynak makinaları pazarı yaklaşık değerinin 60 milyon euro olduğunu ifade eden Vega Makina Genel Müdürü Serdar Selim Zengin, “Mevcut pazarın yaklaşık yüzde 70’ini yerli üreticilerin imal ettiği eski teknoloji konvansiyonel makinalar oluşturuyor. Geriye kalan kısımda yaklaşık 20 milyon Euro’luk pazar ise yeni teknolojiye haiz ithal makinalardan oluşuyor. Lazer kaynak makinaları henüz Türkiye özelinde yeni olduğundan bu pazardan aldığı pay 2023 yılı itibarıyla yüzde 7 ila 10 civarında olduğunu tahmin ediyoruz” dedi.

LAZER KAYNAK MAKİNALARIYLA İŞLEMLER ALTI KATA KADAR DAHA HIZLI

Klasik kaynak yöntemlerinin yeni teknolojilere rağmen daima varlığını koruyacak bir teknik olduğunu fakat lazer kaynak makinalarının pazardaki payını her geçen gün artırdığına vurgu yapan Zengin, sözlerine şöyle devam etti: “Lazer kaynak makinaları oldukça teknik bir ürün. Bundan dolayı ticari düşünülerek tedarik süreçlerinde atılan yanlış adımlar, bu teknolojik ürüne karşı zaman içerisinde kullanıcı nezdinde bir direnç oluşturuyor. Fakat bu algı son yıllarda tersine dönmeye başladı ve lazer kaynak makinaları ülkemizde de tercih edilmeye başlandı. Bu makinaların daha yüksek yatırım maliyeti, teknolojiye ve yeniliğe olan direnç ve diğer makinalarına göre kullanım alanları daha spesifik olduğundan sayıları oldukça az konumda. Buna karşın iş sürecindeki verimliliği işletmelere büyük kolaylıklar sağlıyor. Nitekim altı kata kadar daha hızlı kaynak yapabilme özelliği sayesinde zaman ve enerji tasarrufu sağlaması, bakır, çelik, paslanmaz alüminyum gibi her çeşit malzemeyi kaynak etmesi, uzman bir kaynakçıya ihtiyaç duyulmaması, daha ince malzemeleri kaynak edilebiliyor olması, Düşük ısı girdisinden dolayı ana malzemede kalıcı deformasyon oluşturmaması ve kaynak sonrası ısıl işlem uygulaması gerektirmemesi bu makinaların en büyük avantajları arasında bulunuyor.”

GENİŞ ÜRÜN GAMIYLA SANAYİYE ÇEŞİTLİLİK SUNUYOR

Vega Makina’nın hem marka hem de makina modelleri açısından oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip olduğunu belirten Zengin, “Sahip olduğumuz marka çeşitliliği, firmamızın tüm sektörlerde üretim yapan işletmelerde, tüm marka ve çeşit kaynak makinalarımızın kullanımını mümkün kılıyor. Özellikle kurumsal müşterilerimiz yaklaşık 18 yıldır Türkiye distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz Amerikan menşeli MILLER marka kaynak makinalarını tercih ediyor. Bunun yanı sıra MOSA, BLUWELD ve BLULASER makinalarımızla da hem satış hem de satış sonrası servis konusunda müşterilerimize güvenilir hizmet sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

www.stendustri.com.tr

İlgili Haberler :

www.dergi.stdergileri.com
Paylaş: Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkedin'de paylaş Email gönder

Basında Biz :
  • Miller
  • Bluweld
  • Blulaser
  • Mosa
  • Kobelco
  • Novofil
  • Simaco

2006 - 2024 Vega Makina San. ve Tic. A.Ş.